09.1.2014 22:46:45

Do Nového Města už dorazila většina výprav

FIS Cross-Country WC NMNM – Vysočina Arena
FIS Cross-Country WC NMNM – Vysočina Arena

Na tratích Zlaté lyže byl sice den před prvními tréninky klid. O to větší rušno ale bylo v zázemí a v hotelích v Novém Městě a okolí, do kterých přijížděly jednotlivé výpravy. Postupně se zaplnilo i parkoviště, které je určeno pro lyžařské kamiony, v jejichž útrobách se připravují lyže na na tréninky i závody. 

Nejvíce vyčníval dvouposchoďový norský obr, který měl signalizovat, kdo by měl dominovat v sobotních a nedělních sprinterských kláních.
V průběhu čtvrtka se definitivně rozhodlo, že se uskuteční týden po Zlaté lyži podle programu Světového poháru i další pokračování ve Sklarské Porebě. 
"Závod v Polsku se uskuteční podle programu. Což pro nás znamenalo i dost změn v ubytovacích termínech jednotlivých výprav. Některé reprezentační týmy si totiž chtěly prodloužit novoměstský pobyt a využít zdejší podmínky k přípravě," uvedl šéf technické oblasti Vlastimil Jakeš. 
V areálu zahaleném do mlžného oparu se dnes už jen dolaďovaly poslední úpravy.  
"Připravovali jsme převlékárny pro sportovce. Také Family klub, který je stravovací oblastí závodníků. Čistili jsme trať. A čekáme, až se přes noc ochladí, abychom udělali závěrečnou úpravu stadionu. Vše už bude připraveno na páteční oficiální odpolední trénink," dodal Jakeš.
Také čeští reprezentanti dorazili už ve čtvrtek do Vysočina Areny. "Běžci dnešní den využili k odpočinku po cestě. V pátek budeme mít dvě tréninkové fáze," poznamenal sportovní ředitel úseku běhu na lyžích Čestmír Skrbek.
Do Nového Města kromě Polky Kowalczykové dorazí také další lyžařská hvězda Kikkan Randallová z USA. V poslední den loňského roku tato běžkyně z Aljašky, která vyhrála poslední dva ročníky Světového poháru ve sprintu, své 31. narozeniny. 
O jednu z posledních novinářských akreditací požádal Brian Pinelli, zpravodaj US Today. "Budu psát pro náš list velkou reportáž o Kikkan,  jejím startu v Novém  Městě a před olympijskými hrami," vysvětlil Brian důvod své cesty na Vysočinu.

Jiří Pošvář

Náhodná fotografie

Videa

Příprava tratí před SP v biatlonu 2015

FIS Cross Country World Cup 2014 upoutávka CZE TV

Webkamera 3

Webkamera 3

VIDEO

Virtuální prohlídka arény na 360° videu
oznackuj_se