26.2.2019 09:38:07

Český pohár žáků v běhu na lyžích vyvrcholí o víkendu v Novém Městě

(foto: Ivana Fousková)

Třídílný seriál Českého poháru v běhu na lyžích v žákovských kategoriích vyvrcholí o tomto víkendu závěrečným závodem ve Vysočina Aréně v Novém Městě na Moravě. Vyhlídky na úspěch mají na domácích tratích v nejmladší kategorii do 13 let Roman Janeček s Lucií Crhákovou. Oba jsou lídry průběžného pořadí Českého poháru, který nese název „Hledáme nové talenty.“

„Věřím, že Roman Janeček s Luckou Crhákovou potvrdí svoje dobré výsledky v této sezoně,“ uvedla trenérka mladých novoměstských běžců na lyžích Ivana Fousková. „Uspět mohou ale i další naši závodníci. Ve starších kategoriích Veronika Střešňáková, Patricie Srnská a v chlapecké kategorii Petr Michut i Oliver Harvey. Ve sprintu dvojic mají velké šance na dobrý výsledek Lucka Crháková s Amálkou Slonkovou. Necháme se překvapit. Domácí tratě mohou být vzhledem ke znalostem výhodou,“ dodala trenérka Ivana Fousková.

Pořadatelé počítají s účastí 400 závodníků. „Sněhové podmínky jsou stále dobré. Máme připraveny tři okruhy v délkách od 600 metrů pro sprint až po 1500 metrů. Chtěl bych na tuto akci pozvat i diváky, neboť to bude v této sezoně poslední závod v běhu na lyžích,“ řekl ředitel závodu Josef Gabriel.

V sobotu 2. března jsou na programu závody volnou technikou, v neděli čeká na nejstarší kategorii stíhací závod klasicky a mladší kategorie pojedou sprint dvojic. Po oba dny začíná program v 9:30 hodin.

Jiří Pošvář

Náhodná fotografie

Videa

Příprava tratí před SP v biatlonu 2015

FIS Cross Country World Cup 2014 upoutávka CZE TV

Webkamera 3

Webkamera 3

VIDEO

Virtuální prohlídka arény na 360° videu
oznackuj_se