02.1.2016 08:42:52

Biatlonový IBU Cup míří popáté do Nového Města

Už popáté zamíří do Vysočina Areny IBU Cup, který je po Světovém poháru druhou nejvyšší biatlonovou soutěží. Historicky první kapitolu do dějin novoměstských biatlonových závodů napsal před devíti lety Evropský pohár, který v polovině února 2007 slavnostně otevřen nový areál, který byl dokončen za patnáct měsíců.

Jen pro připomenutí. Prvními vítězi v Novém Městě se stali němečtí biatlonisté. Sprint mužů na 10 kilometrů vyhrál Carsten Pump, ženám vévodila na trati 7,5 km Ute Niziaková. Z českých reprezentantů si tehdy vedl nejlépe Roman Dostál, který obsadil třetí místo ve sprintu.

V roce 2008 bylo Nové Město dějištěm mistrovství Evropy v biatlonu. Michal Šlesingr vybojoval stříbrnou medaili v individuální závodě a bronz ve sprintu, Zuzana Tryznová byla druhá ve sprintu. Bronzovou medaili získala i mužská štafeta Šlesingr, Holubec, Moravec a Vítek.

V následujících třech se vrátil na Českomoravskou vysočinu opět Pohár IBU, který je pokračovatelem Evropského poháru. Domácí tratě českým zástupcům v minulosti příliš nesvědčily . Na medailové pozice dosáhla kromě Dostála pouze v posledním IBU Cupu před pěti lety Gabriela Soukalová, která ve sprintu na 7,5 kilometru skončila druhá.