22.2.2017 13:18:29

Biatlonisté sportovního klubu závodili na evropské olympiádě mládeže

Tomáš Gregor a Eliška Teplá se letošní sezonu nominovali na EYOF – Evropský olympijský festival mládeže, jako jedni z osmi biatlonistů reprezentujících Českou republiku. Na programu byly tři závody: rychlostní závod, stíhací závod a smíšené štafety. I přes absenci některých výprav byla konkurence velice silná. Mezi nejlepší výpravy patřilo především Rusko a Francie. Naši závodníci se však v této konkurenci neztratili. 

Letošní EYOF se konal v tureckém Erzurmu ve dnech 11. – 18. února. I přes nepříznivou politickou situaci pořadatelé zajistili bezpečí všech výprav a celá olympiáda se obešla bez komplikací. Více než 5 tisíc policistů a vojáků dohlíželi na bezpečí závodníků i členů realizačních teamů.

Tomáš Gregor v rychlostním závodě skončil na 44. místě. Ve stíhacím závodě se posunul o 4 místa na celkovou 40. příčku. Eliška Teplá v rychlostním závodě skončila na 13. příčce, ve stíhacím závodě se posunula na skvělé 11. místo. Jako druhá nejlepší závodnice z české výpravy, byla rovněž nominována do smíšené štafety. Česká štafeta ve složení: Svobodová, Teplá, Karlík, Hornig, skončila na nepopulárním čtvrtém místě, za vítězným Ruskem, druhou Francií, a 26 vteřin za třetím Finskem. Pro český team to však znamenal skvělý výsledek v takové konkurenci. Za českou výpravu se o nejlepší výsledek postaral Vítězslav Hornig, který v rychlostním závodě vyhrál.

JV

Náhodná fotografie

Videa

Příprava tratí před SP v biatlonu 2015

FIS Cross Country World Cup 2014 upoutávka CZE TV

Webkamera 3

Webkamera 3

VIDEO

Virtuální prohlídka arény na 360° videu
oznackuj_se