01.1.2019 11:26:39

Běžecké tratě jsou před Evropským pohárem OPA v dobré kondici

Navzdory současnému teplejšímu počasí jsou tratě před před Evropským Pohárem OPA v běhu na lyžích, který se uskuteční od pátku do neděle ve Vysočina Aréně, dobře připraveny. O start v tomto druhém nejvýznamnějším seriálu po Světovém poháru je velký zájem nejen mezi českými závodníky, ale také zahraničními běžci. Ve třetím pokračování šestidílného Poháru OPA si v Novém Městě na Moravě změří síly lyžaři z patnácti zemí.

„Oproti původním předpokladům se počet přihlášených států ještě navýšil o další běžce. I když současné počasí není zcela ideální a mírně prší, tratě jsou zásluhou podkladu z technického sněhu v dobrém stavu. Jak je už v Novém Městě letitou tradicí, tak závody uspořádáme na úrovni, která odpovídá Světovému poháru,“ uvedl ředitel závodu Josef Gabriel.
 
V kategoriích mužů, žen a juniorů do dvaceti a osmnácti let se sejde na startu přes tři stovky závodníků. „K dispozici máme okruhy, které byly připraveny na nedávný Světový pohár v biatlonu. Páteční sprint se pojede na okruzích v délkách 1,4 a 1,5 kilometru, sobotní a nedělní závody na tratích 2,5, 3,0 a 3,3 kilometru. Delší okruh se nám už vzhledem k současným podmínkám nepodaří připravit. Takže v nedělním hlavním závodě o Zlatou lyži na 20 kilometrů klasicky čeká na muže šest okruhů,“ dodal Gabriel.
 
Pozvánkou pro příznivce běhu na lyžích mohou být poslední výsledky českých běžců. V minulém závodě Poháru OPA v italské Isolacii zvítězila před vánočními svátky v závodě na 10 km s hromadným startem v kategorii juniorek Barbora Havlíčková.  Mezi ženami skončila desátá Kateřina Janatová a o dvě místa za ní doběhla do cíle Sandra Schützová. V závodě mužů obsadil Jonáš Bešťák 23. místo.

Jiří Pošvář

Náhodná fotografie

Videa

Příprava tratí před SP v biatlonu 2015

FIS Cross Country World Cup 2014 upoutávka CZE TV

Webkamera 3

Webkamera 3

VIDEO

Virtuální prohlídka arény na 360° videu
oznackuj_se