Články

FIS Cross-Country WC NMNM – Vysočina Arena

9. 1. 2014

Do Nového Města už dorazila většina výprav

Na tratích Zlaté lyže byl sice den před prvními tréninky klid. O to větší rušno ale bylo v zázemí a v hotelích v Novém Městě a okolí, do kterých přijížděly jednotlivé výpravy. Postupně se zaplnilo i parkoviště, které je určeno pro lyžařské kamiony, v jejichž útrobách se připravují lyže na na tréninky i závody. 

Zlatá lyže NMNM

8. 1. 2014

Polka Kowalczyková bude startovat o víkendu v Novém Městě

Hlavním diváckým tahákem víkendových závodů Světového poháru bude třicetiletá polská běžkyně Justyna Kowalczyková. Čtyřnásobná vítězka Světového poháru na přelomu roku dala před Tour de Ski přednost individuální přípravě na olympijské hry ve vysokohorském prostředí. Začátkem tohoto týdne se rozhodla, že pozmění své plány a bude startovat na Zlaté lyži.

Čankišou

7. 1. 2014

Doprovodný program Zlaté lyže 2014

Jako doprovodný program letošního ročníku SP Zlaté lyže na Vratislavově náměstí v Novém Městě na Moravě vystoupí v sobotu 11. ledna ve 20.15 hodin skupina Čankišou. Vrcholem programu je slavnostní vyhlášení prvního dne závodů SP a předání medailí. Program prvního dne zakončí tradiční ohňostroj nad městem.

Slavic Cup

6. 1. 2014

Nové Město pomohlo zvýšit kredit českého lyžování

Nejlepší podmínky pro běh na lyžích ve střední Evropě jsou momentálně v Novém Městě na Moravě. Zdejší 2,5 kilometru dlouhý okruh z technického sněhu pod náporem trénujících i závodících biatlonistů i běžců na lyžích prodělává zatěžkávací zkoušku

Slavic Cup

31. 12. 2013

Do Nového Města míří z Jablonce Slavic Cup

Nabitý program čeká na začátku nového kalendářního roku na novoměstské pořadatele, kteří mají navzdory vánočnímu oteplení stále v plné zátěži lyžařů-běžců a biatlonistů 2,5 km dlouhý okruh z technického sněhu. Hned první víkend 4. a 5. ledna proto zamíří do Nového Města i druhý závod letošního šestidílného seriálu Slavic Cup, který se měl původně uskutečnit v Jablonci nad Nisou.

Běžecká trať Vysočina Arena

26. 12. 2013

Lyžaři už mají připraven dvoukilometrový okruh

Nejdůležitější krok směrem k lednovému Světovému poháru lyžařů běžců ve sprintu už novoměstští pořadatelé splnili. V průběhu čtvrtého adventního víkendu rozvezli ze zásobníků na trať technický sníh. 

IBU ČSB Kraj Vysočina Nové Město/ SK NMNM
BMW Eschenbach Impromat Lobkowicz Premium Nealko Sun Invent Toi Toi Yashica

Mediální partneři

MF DNES Česká televize Radiožurnál Ski magazín