Články

73_4-200-200-square

11. 1. 2014

Českým sprinterům se nedařilo, triumfovali Randallová a Usťugov

Jednatřicetiletá Američanka Kikkan Randallová a Rus Sergej Usťugov vyhráli sprinty Světového poháru v běhu na lyžích volnou technikou v Novém Městě na Moravě. Čeští reprezentanti nevyužili domácí prostředí k tomu, aby se probojovali mezi třicítku nejlepších.

SP-ZlataLyze2013_rolba_02

11. 1. 2014

Průjezd tratí SP v Novém Městě

V Novém Městě na Moravě je již vše připraveno na dnešní odpolední Sprinty jednotlivců volnou technikou v rámci SP 2013/14. Včera v areálu natáčeli i kameramani FIS -Mezinárodní lyžařské federace...

10. 1. 2014

Evu Vrabcovou-Nývltovou trápí po Tour únava

Velký pocit únavy po náročném programu předcházejících etap Tour de Ski trápí nejlepší současnou českou běžkyni na lyžích Evu Nývltovou-Vrabcovou,  která zvažuje svůj start ve víkendových závodech Světového poháru ve sprintech v Novém  Městě na Moravě. 

Stadion Vysočina Areny

10. 1. 2014

Vložené dětské závody při SP v běhu

Vložené dětské závody při SP v běhu se o víkendu ve Vysočina Areně neuskuteční. Pořadatelé se všem mladým příznivcům závodění omlouvají a k tomuto kroku přistoupili po zvážení zajištění nejlepších soutěžních podmínek pro závodníky sprinterského SP. 

FIS Cross-Country WC NMNM – Vysočina Arena

9. 1. 2014

Do Nového Města už dorazila většina výprav

Na tratích Zlaté lyže byl sice den před prvními tréninky klid. O to větší rušno ale bylo v zázemí a v hotelích v Novém Městě a okolí, do kterých přijížděly jednotlivé výpravy. Postupně se zaplnilo i parkoviště, které je určeno pro lyžařské kamiony, v jejichž útrobách se připravují lyže na na tréninky i závody. 

Zlatá lyže NMNM

8. 1. 2014

Polka Kowalczyková bude startovat o víkendu v Novém Městě

Hlavním diváckým tahákem víkendových závodů Světového poháru bude třicetiletá polská běžkyně Justyna Kowalczyková. Čtyřnásobná vítězka Světového poháru na přelomu roku dala před Tour de Ski přednost individuální přípravě na olympijské hry ve vysokohorském prostředí. Začátkem tohoto týdne se rozhodla, že pozmění své plány a bude startovat na Zlaté lyži.

IBU ČSB Kraj Vysočina Nové Město/ SK NMNM
BMW Eschenbach Impromat Lobkowicz Premium Nealko Sun Invent Toi Toi Yashica

Mediální partneři

MF DNES Česká televize Radiožurnál Ski magazín