Články

NMNM-IBU-cup-2016-logo

5. 1. 2016

Na IBU Cup dorazili v předstihu Kanaďané a Korejci

Biatlonisté Kanady a Koreje dorazili v průběhu úterý už do Nového Města na Moravě, kde o víkendu představí ve čtvrtém závodě osmidílného seriálu Poháru IBU. Do soutěže zasáhnou reprezentanti z 35 zemí. Diváci ale ve startovním poli nemohou očekávat elitu nejlepších v čele s Ondřejem Moravcem nebo Gabrielou Soukalovou. Na ně čeká ve stejném termínu boj o body do Světového poháru v německém Ruhpoldingu. 
 

4. 1. 2016

Po třech závodech ovládli IBU Cup ruští biatlonisté

Ruští biatlonisté ovládli po třech závodech ve švédském Idre, italské Val Ridanně a rakouském Obertilliachu celkové pořadí IBU Cupu, který bude mít nadcházející sobotu a neděli 9. a 10. ledna další zastávku v Novém Městě na Moravě. Na prvních dvou místech průběžného pořadí jsou v soutěži mužů Matvej Jelisejev s 316 body před Antonem Babikovem (250 bodů).

 

2. 1. 2016

Biatlonový IBU Cup míří popáté do Nového Města

Už popáté zamíří do Vysočina Areny IBU Cup, který je po Světovém poháru druhou nejvyšší biatlonovou soutěží. Historicky první kapitolu do dějin novoměstských biatlonových závodů napsal před devíti lety Evropský pohár, který v polovině února 2007 slavnostně otevřen nový areál, který byl dokončen za patnáct měsíců. 

Na přiložené fotografii Bohuslav Svatoš se svým lyžařem v jednou ze závodů MMČR v motoskijöringu.

31. 12. 2015

Motokrosař Svatoš zavítá na IBU Cup v roli žurnalisty

Mezi žurnalisty se při nadcházejícím IBU Cupu v Novém Městě na Moravě objeví i bývalý přední český motokrosař Bohuslav Svatoš, který je redaktorem internetových stránek bs-mx.cz. Na první pohled je biatlon hodně vzdálen motokrosu. 

Sněžná děla ve Vysočina Areně v plném provozu.

30. 12. 2015

Vysočina Arenu už pokryl první sníh

Hodinu po půlnoci dva dny před koncem kalendářního roku se ochladilo natolik, že mohla začít sněhová děla vyrábět ve Vysočina Areně technický sníh. "Zatím sněhu mnoho nemáme. Ale bílé pokrytí dodává konečně areálu potřebnou zimní náladu," řekl s potěšením ředitel závodů v Novém Městě na Moravě Vlastimil  Jakeš, který si hodně slibuje od předpovědi počasí na nejbližší dny.

Sněžná děla se ve Vysočina Areně znovu naplno rozjedou v noci na 30. prosince.

29. 12. 2015

Sněhová děla jsou připravena v noci zasněžovat stadion

Osmnáct děl začne tuto noc chrlit ve Vysočina Areně technický sníh pro mezinárodní závod IBU Cup, který se uskuteční už za deset dnů v Novém  Městě na Moravě. Předpověď počasí dává naději, že tuto noc teploty na Českomoravské vysočině klesnou pod mínus čtyři stupně Celsia a mrznout bude i celý příští týden až do zahájení závodů 9. a 10. ledna.
 

IBU ČSB Kraj Vysočina Nové Město/ SK NMNM
BMW Eschenbach Impromat Lobkowicz Premium Nealko Sun Invent Toi Toi Yashica

Mediální partneři

MF DNES Česká televize Radiožurnál Ski magazín