Články

Logo SP MTB NMNM

25. 5. 2014

Nedělní program navštívilo 19.500 diváků‏

Bouřlivá divácká kulisa provázela všechny tři nedělní závody Světového poháru. Do Vysočina Areny přišlo v poslední den soutěží 19.500 diváků. V průběhu závodů byly hlavně obleženy všechny plůtky u trati, často až ve čtyřech řadách. Hlavní pozornosti se těšily zejména náročné kamenité úseky Rubena Choice a Rock N´ Roll. Ovšem i na zdánlivě neatraktivních rychlých rovných částech byla trať zaplněna vyznavači horské cyklistiky.

Nino Schurter při dojezdu do cíle

25. 5. 2014

Schurter dosáhl na Vysočině na hattrick‏ + VÝSLEDKY + FOTO

Zcela suverénně si vede v Novém Městě na Moravě Nino Schurter, který na zdejší trati od roku 2012 nenašel přemožitele a dnes završil hattrick. Českým bikerům závod vůbec nevyšel podle představ, nejlepší z nich byl na 24. místě Jan Škarnitzl, který měl více než měsíc po zranění výrazné omezení v přípravě. 

Kateřina Nash na trati v NMNM2013

25. 5. 2014

Nash doplatila na dva pády‏ + VÝSLEDKY + FOTO

Nejlepší česká bikerka v závodě žen Kateřina Nash obsadila po dvou pádech patnácté místo. Vítězství si odnesla Francouzka Pauline Prevotová Ferrandová, která se vyhoupla hned po startu na první místo. Svůj náskok rovnoměrně zvyšovala a v cíli měla k dobru na druhou v pořadí Kanaďanku Catarine Pendrelovou dvě a půl minuty. 

Jan Vastl na ME v Moskvě

25. 5. 2014

Vastl byl v premiéře v kategorii do 23 let sedmnáctý + VÝSLEDKY + FOTO

Sedmnácté místo obsadil nejlepší český biker Jan Vastl v závodě mužů do třiadvaceti let. Zvítězil Michiel van der Heijden z Nizozemska. Druhý dojel Francouz Jordan Sarrou, který ztratil na vítěze 31 sekund. Na bronzový stupínek se probojoval s více než minutovou ztrátou na oba nejlepší jezdce Samuel Gaze z Nového Zélandu.

MTB Nightrace

25. 5. 2014

Noční závod se stal kořistí Stockli Pro týmu

Dvojice Thomas Stoll a Marco Quinter ze Stockli Pro Teamu zvítězila v sobotním nočním závodě na 40 minut a jedno kolo. Prvenství mezi jednotlivci získal Martin Splítek z ČS Specialized HK, druhý dojel se ztrátou 34,7 sekundy Milan Damek z caffenannini.cz CyclingMTBteam. Třetí protnul cílovou pásku člen vítězného týmu Švýcar Thomas Stoll, jenž měl manko na vítěze 36,7 sekundy. 

SP Vysočina Sobota

25. 5. 2014

Fotogalerie ze sobotních závodů

Nalaďte se na nádherný nedělní den plný skvělých sportovních zážitků parádními fotkami ze soboty od Michala Červeného!

Náhodná fotografie

Videa

Příprava tratí před SP v biatlonu 2015

FIS Cross Country World Cup 2014 upoutávka CZE TV

Webkamera 3

Webkamera 3

VIDEO

Virtuální prohlídka arény na 360° videu
oznackuj_se