Články

SP-XCO-NMNM_juniorky_02

24. 5. 2014

Průdková dojela mezi juniorkami šestá + VÝSLEDKY + FOTO

Osmnáctiletá bikerka Barbora Průdková obsadila šesté místo v závodu Světového poháru juniorek. Na vítěznou Švýcarku Nicole Kollerovou ztratila více než čtyři minuty. Triumf švýcarských cyklistek potvrdila druhým místem Sina Freiová a čtvrtá skončila Alessandra Kellerová. Na třetí pozici se mezi ně vklínila Dánka Malene Degnová.

Start Birell Bike Vysočina 2013

24. 5. 2014

Favorité zabloudili, Birell maraton vyhrál Belgičan Van Aelbroeck

Školácká chyba zkušených českých bikerů, kteří tři kilometry před cílem Birell Bike Vysočina maratonu sjeli z trati, nabídla laciné vítězství Michielu Van Aelbroeckovi z Belgie, který ve spurtu ke stanici lanovky na Harusáku porazil po 53 kilometrech  o 4,1 sekundy Tomáše Tvrdíka z týmu Nilfisk Alto Pro Cycling. Ještě po občerstvovací stanici přitom jela na čele desetičlenná skupina, v níž byli i domácí favorité Jobánek, Haman, Kaněra,  Adel. Čeští jezdci ale sjeli z trati a napodobili nedávné zabloudění Kulhavého s Hynkem, kteří zabloudili v maratonu u jezera Lago di Garda.

Jaroslav Kulhavý v Novém Městě

24. 5. 2014

Doma se chci rvát o vítězství, říká Kulhavý

V roce 2011 stanul Jaroslav Kulhavý při premiéře Světového poháru v Novém Městě na Moravě na nejvyšším stupni a při svém čtvrtém startu ve Vysočina Areně by se o to rád pokusil znovu. Předloni skončil druhý, vloni po pádu až šestadvacátý. „Věřím, že smůlu jsem si vybral. Cítím se dobře a chtěl bych se tu porvat o vítězství,“ řekl biker stáje Specialized Racing.“

Martin Šonka

24. 5. 2014

Šonka předvede divákům bronzovou a stříbrnou sestavu z mistrovství světa

Nejlepší český letecký akrobat Martin Šonka předvede v nedělní exhibici v rámci doprovodného programu Světového poháru horských kol svoji volnou sestavu, se kterou získal loni v říjnu na mistrovství světa v Texasu ve Freestyle bronzovou medaili a v roce 2011 na světovém šampionátu v italském Folignu stříbrnou medaili.

Tereza Huříková na trati SP v Cairns

23. 5. 2014

Huříková po rozjetí ve sprintu touží po první desítce

Umístěni v první desítce výsledkové listiny v nedělním závodě Světového poháru cross country v Novém Městě na Moravě je cílem bikerky Terezy Huříkové. K odvážným úvahám opravňuje sedmadvacetiletou závodnici její výsledek úvodního Světového poháru v Pietermaritzburgu, kde skončila desátá. V australském Cairnsu už tak úspěšná nebyla, po pádu obsadila až 19. místo.

Start finále eliminátoru

23. 5. 2014

Biker Bogar skončil šestý ve Světovém poháru ve sprintu‏ + VÝSLEDKY + FOTO

Český biker Kryštof Bogar obsadil šesté místo ve sprintu Světového poháru v Novém Městě na Moravě. Zvítězil Slovinec Miha Halzer, mezi ženami byla ve finále nejrychlejší Švédka Alexandra Engenová. České bikerky se nedostaly přes hranici osmifinále. Nejlepší z nich Kateřina Nash skončila sedmnáctá, Irena Berková obsadila 19. místo.