Připomeňte si nezapomenutelnou nedělní atmosféru skvělými fotkami Michala Červeného! Odkaz na fotogalerii zde: http://www.vysocina-arena.cz/cz/galerie-a-2014-mtb-wc-nmnm-sunday-nedele-96.html

Logo SP MTB NMNM

25. 5. 2014

Nedělní program navštívilo 19.500 diváků‏

Bouřlivá divácká kulisa provázela všechny tři nedělní závody Světového poháru. Do Vysočina Areny přišlo v poslední den soutěží 19.500 diváků. V průběhu závodů byly hlavně obleženy všechny plůtky u trati, často až ve čtyřech řadách. Hlavní pozornosti se těšily zejména náročné kamenité úseky Rubena Choice a Rock N´ Roll. Ovšem i na zdánlivě neatraktivních rychlých rovných částech byla trať zaplněna vyznavači horské cyklistiky.

Nino Schurter při dojezdu do cíle

25. 5. 2014

Schurter dosáhl na Vysočině na hattrick‏ + VÝSLEDKY + FOTO

Zcela suverénně si vede v Novém Městě na Moravě Nino Schurter, který na zdejší trati od roku 2012 nenašel přemožitele a dnes završil hattrick. Českým bikerům závod vůbec nevyšel podle představ, nejlepší z nich byl na 24. místě Jan Škarnitzl, který měl více než měsíc po zranění výrazné omezení v přípravě.

Kateřina Nash na trati v NMNM2013

25. 5. 2014

Nash doplatila na dva pády‏ + VÝSLEDKY + FOTO

Nejlepší česká bikerka v závodě žen Kateřina Nash obsadila po dvou pádech patnácté místo. Vítězství si odnesla Francouzka Pauline Prevotová Ferrandová, která se vyhoupla hned po startu na první místo. Svůj náskok rovnoměrně zvyšovala a v cíli měla k dobru na druhou v pořadí Kanaďanku Catarine Pendrelovou dvě a půl minuty.

Jan Vastl na ME v Moskvě

25. 5. 2014

Vastl byl v premiéře v kategorii do 23 let sedmnáctý + VÝSLEDKY + FOTO

Sedmnácté místo obsadil nejlepší český biker Jan Vastl v závodě mužů do třiadvaceti let. Zvítězil Michiel van der Heijden z Nizozemska. Druhý dojel Francouz Jordan Sarrou, který ztratil na vítěze 31 sekund. Na bronzový stupínek se probojoval s více než minutovou ztrátou na oba nejlepší jezdce Samuel Gaze z Nového Zélandu.

MTB Nightrace

25. 5. 2014

Noční závod se stal kořistí Stockli Pro týmu

Dvojice Thomas Stoll a Marco Quinter ze Stockli Pro Teamu zvítězila v sobotním nočním závodě na 40 minut a jedno kolo. Prvenství mezi jednotlivci získal Martin Splítek z ČS Specialized HK, druhý dojel se ztrátou 34,7 sekundy Milan Damek z caffenannini.cz CyclingMTBteam. Třetí protnul cílovou pásku člen vítězného týmu Švýcar Thomas Stoll, jenž měl manko na vítěze 36,7 sekundy.