Články

Sněžná děla ve Vysočina Areně v plném provozu.

30. 12. 2015

Vysočina Arenu už pokryl první sníh

Hodinu po půlnoci dva dny před koncem kalendářního roku se ochladilo natolik, že mohla začít sněhová děla vyrábět ve Vysočina Areně technický sníh. "Zatím sněhu mnoho nemáme. Ale bílé pokrytí dodává konečně areálu potřebnou zimní náladu," řekl s potěšením ředitel závodů v Novém Městě na Moravě Vlastimil  Jakeš, který si hodně slibuje od předpovědi počasí na nejbližší dny.

Sněžná děla se ve Vysočina Areně znovu naplno rozjedou v noci na 30. prosince.

29. 12. 2015

Sněhová děla jsou připravena v noci zasněžovat stadion

Osmnáct děl začne tuto noc chrlit ve Vysočina Areně technický sníh pro mezinárodní závod IBU Cup, který se uskuteční už za deset dnů v Novém  Městě na Moravě. Předpověď počasí dává naději, že tuto noc teploty na Českomoravské vysočině klesnou pod mínus čtyři stupně Celsia a mrznout bude i celý příští týden až do zahájení závodů 9. a 10. ledna.
 
Prezident Českého svazu biatlonu Jiří Hamza

27. 12. 2015

Hamza: "Jdeme do rizika, uspořádáme IBU Cup"

Zelené louky, po sněhu ani památky. Teploměr ukazuje plus deset stupňů Celsia. Takové podmínky panovaly po vánočních svátcích na Novoměstsku. Přesto pořadatelé odeslali v neděli vzkaz Mezinárodní biatlonové unii IBU, že za necelé dva týdny uspořádají 9. a 10. ledna čtvrtý závod osmidílného Poháru IBU. 

NMNM-IBU-cup-2016-logo

23. 12. 2015

Evropskému poháru v biatlonu v NMNM hrozí zrušení

Aktuální vysoké teploty, které po celý prosinec panují ve střední Evropě, organizátorům znemožnily přípravu na lednový Evropský pohár v biatlonu IBU Cup. Pokud se na přelomu roku výrazně neochladí na teploty, které by umožnily zasněžování, budou organizátoři nuceni 3. kolo IBU Cupu zrušit. Definitivní rozhodnutí padne 27. prosince.

ibu_cup_obertiliach_logo

21. 12. 2015

Ve třetím kole IBU Cupu desátý Tomáš Vojík

Třetím kolem v rakouském Obertilliachu byl zakončen také první trimestr závodů IBU Cupu.  Česká reprezentační záloha nebyla ve své oblíbené destinaci vidět tolik, jako předtím v Idre nebo v Ridnaunu. I přes zdravotní komplikace však Češi zaznamenali několik zajímavých výsledků.

NMNM-IBU-cup-2016-logo

14. 12. 2015

V lednu 2016 Nové Město hostí Evropský pohár v biatlonu, Světový pohár zavítá na Vysočinu v prosinci

Nové Město na Moravě bude v roce 2016 hostit dvě významné biatlonové akce. O víkendu 9. - 10. ledna do Vysočina Areny u Nového Města na Moravě zavítají tzv. reprezentační výběry "B", aby bojovali o body do seriálu Evropského poháru  IBU Cup. Na programu je nejprve v sobotu vytrvalostní závod, v neděli soutěžní program IBU Cupu v Novém Městě uzavřou  závody ve sprintu.

IBU ČSB Kraj Vysočina Nové Město/ SK NMNM
BMW Eschenbach Impromat Lobkowicz Premium Nealko Sun Invent Toi Toi Yashica

Mediální partneři

MF DNES Česká televize Radiožurnál Ski magazín