Články

Prezident Českého svazu biatlonu Jiří Hamza

27. 12. 2015

Hamza: "Jdeme do rizika, uspořádáme IBU Cup"

Zelené louky, po sněhu ani památky. Teploměr ukazuje plus deset stupňů Celsia. Takové podmínky panovaly po vánočních svátcích na Novoměstsku. Přesto pořadatelé odeslali v neděli vzkaz Mezinárodní biatlonové unii IBU, že za necelé dva týdny uspořádají 9. a 10. ledna čtvrtý závod osmidílného Poháru IBU. 

NMNM-IBU-cup-2016-logo

23. 12. 2015

Evropskému poháru v biatlonu v NMNM hrozí zrušení

Aktuální vysoké teploty, které po celý prosinec panují ve střední Evropě, organizátorům znemožnily přípravu na lednový Evropský pohár v biatlonu IBU Cup. Pokud se na přelomu roku výrazně neochladí na teploty, které by umožnily zasněžování, budou organizátoři nuceni 3. kolo IBU Cupu zrušit. Definitivní rozhodnutí padne 27. prosince.

ibu_cup_obertiliach_logo

21. 12. 2015

Ve třetím kole IBU Cupu desátý Tomáš Vojík

Třetím kolem v rakouském Obertilliachu byl zakončen také první trimestr závodů IBU Cupu.  Česká reprezentační záloha nebyla ve své oblíbené destinaci vidět tolik, jako předtím v Idre nebo v Ridnaunu. I přes zdravotní komplikace však Češi zaznamenali několik zajímavých výsledků.

NMNM-IBU-cup-2016-logo

14. 12. 2015

V lednu 2016 Nové Město hostí Evropský pohár v biatlonu, Světový pohár zavítá na Vysočinu v prosinci

Nové Město na Moravě bude v roce 2016 hostit dvě významné biatlonové akce. O víkendu 9. - 10. ledna do Vysočina Areny u Nového Města na Moravě zavítají tzv. reprezentační výběry "B", aby bojovali o body do seriálu Evropského poháru  IBU Cup. Na programu je nejprve v sobotu vytrvalostní závod, v neděli soutěžní program IBU Cupu v Novém Městě uzavřou  závody ve sprintu.

Karolína Grohová na startu závodu ve sprintu.

30. 11. 2015

Karolína Grohová na úvod SP na bodech

Pětadvacetiletá závodnice SK Nové Město na Moravě jako jediná z českého týmu bodovala v úvodním závodu Světového poháru, když postoupila z 28. místa kvalifikace klasického sprintu. Ve čtvrtfinále Grohová nastoupila v druhé rozjížďce, kde dojela jako pátá. V konečném pořadí jí pak patří 24. pozice, díky které si vyjela první letošní body. Současně jde o nejlepší individuální výsledek Grohové v závodech světového poháru v kariéře.

Zlata-lyze-2016-logo

29. 11. 2015

Sedmá zastávka SP lyžařů-běžců bude v Novém Městě

Nový ročník Světového poháru běžců na lyžích odstartoval 27. listopadu úvodními sprinty ve finském středisku Ruka. Sedmou zastávkou seriálu bude 23. a 24. ledna Nové Město na Moravě, kde budou na programu závody volnou technikou. Muži poběží v úvodní den 15 km a ženy 10 km. V neděli přijdou ke slovu štafetové běhy. Diváci mají po oba dny vstup do Vysočina Areny na tribuny i kolem tratí zdarma. 

Náhodná fotografie

Videa

Příprava tratí před SP v biatlonu 2015

FIS Cross Country World Cup 2014 upoutávka CZE TV

Webkamera 3

Webkamera 3

VIDEO

Virtuální prohlídka arény na 360° videu
oznackuj_se