Články

15. 2. 2017

HODINY PRO VEŘEJNOST OD 15. 2. 2017 - 19. 2. 2017 (MČR v běhu)

VE DNECH 16. - 19. 2. (DO 13:00) BUDE VYSOČINA ARENA ZCELA UZAVŘENA Z DŮVODU KONÁNÍ MČR V BĚHU NA LYŽÍCH ZACTVA, KTERÉ BYLO DO NMNM PŘELOŽENO V PONDĚLÍ 13. 2. Z DŮVODU NEDOSTATEČNÉ SNĚHOVÉ PORÝVKY V PŮVODNÍM DĚJIŠTI V RÝMAŘOVĚ.

Lyžování veřejnosti bude tedy možné pouze v následujících časech:  středa 15. 2. 18:00 — 20:00 / neděle 19. 2. 13:00 — 18:00

3. 2. 2017

Mladí biatlonisté se pokusí o víkendu rozšířit sbírku úspěchů

S vyhlídkami na úspěch vstoupí čeští junioři do závěrečných dvou dnů otevřeného mistrovství Evropy v Novém  Městě na Moravě. Po pátečním volnu je v sobotu od 10:00 na pořadu sprint juniorek na 7,5 km a od 13:00 tatáž disciplína juniorů na 10 km. Program zakončí v neděli ve stejných časech atraktivní stíhací závody.

Milan Žemlička dokončil úvodní vytrvalostní závod na 5. místě.

2. 2. 2017

Žemlička skončil ve vytrvalostním závodě pátý

Na vstoupení juniorek Markéty Davidové se Simonou Maříkovou navázal ve vytrvalostním závodě juniorů na 15 km Milan Žemlička, který obsadil páté místo. Ondřej Šantora skončil na 25. příčce a Jakub Procházka o pět míst za ním. Oba o umístění v elitní desítce přišli při závěrečné položce. Dominik Štulík obsadil 41. místo a Jakubu Štvrteckému patří mezi 112 startujícími 64. pozice. Vyhrál Igor Malinovskij z Ruska před svým krajanem Kirillem Strelcovem a Antonem Smolským z Běloruska.

Viktor Polášek

2. 2. 2017

Novoměstský skokan na lyžích Polášek je juniorským mistrem světa

Vynikajícího úspěchu dosáhl novoměstský závodník Viktor Polášek, který se stal v americkém Park City v Utahu juniorským mistrem světa ve skoku na lyžích. Devatenáctiletý závodník z líhně trenéra Rostislava Latzka se dostal na první místo už po prvním kole a náskok si udržel i po finálové části. Polášek za skoky v délce 97 a 96,5 metru dostal 263,2 bodu. Druhého Itala Alexe Insama porazil o 2,6 bodu, třetí skončil Němec Constantin Schmid.

Markéta Davidová ve Vysočina Areně po oficiálním tréninku.

1. 2. 2017

MARKÉTA DAVIDOVÁ: „TEĎ TO BUDE V NOVÉM MĚSTĚ RODINNĚJŠÍ A PŘÍJEMNĚJŠÍ“

Markéta Davidová oslnila vítězstvím v úvodním kole IBU Cupu sezóny 2016/2017, které jí přineslo možnost startovat v prosincovém Světovém poháru v Novém Městě na Moravě. Začátkem ledna překvapila bodovým ziskem při sprintu Světového poháru v Ruhpoldingu. Nyní se dvacetiletá biatlonistka představí znovu ve Vysočina Areně v Otevřeném mistrovství Evropy juniorů.

31. 1. 2017

Medailovou nadějí bude na MEJ v Novém Městě také Šantora

Vedle Markéty Davidové bude velkou českou medailovou nadějí v nadcházejícím biatlonovém mistrovství Evropy juniorů v Novém Městě na Moravě také Ondřej Šantora. Šampionát ve Vysočina Areně odstartuje už ve čtvrtek vytrvalostními závody. Po pátečním dnu volna přijdou ke slovu v sobotu sprinty a v neděli zakončí program stíhací závody. Na startu této velké akce si změří síly 290 startujících z 35 zemí.