Články

20. 5. 2018

SCM Nové Město n.M. hledá trenéra běžeckého lyžování

Jsi sportovec tělem i duší? Baví tě běžecké lyžování a práce s mládeží? Pak jsi právě ten, koho hledáme!

Konkrétní podmínky a další podrobnosti najdete v textu inzerátu v tomto odkazu.

31. 3. 2018

Aktuální stav tratí ve Vysočina Areně

Voda z tajícího sněhu bohužel na řadě míst narušila tratě. Včera večer 30. 3. tedy naposledy proběhla strojová úprava 1,2 km dlouhého okruhu, kdy jsme se kritická místa snažili v maximální míře ošetřit.

 

Vzhledem k převládajícímu trendu teplého počasí již nebude tratě možné v následujících dnech znovu rolbou upravovat.

 

Vysočina Arena zůstává do pondělí 2. 4. veřejnosti otevřena. Na tratích se ale pohybujte s maximální obezřetností a počítejte s možností nesouvislé sněhové pokrývky. Prosíme dodržujte platné hodiny pro veřejnost.

27. 3. 2018

VELIKONOCE VE VYSOČINA ARENĚ (aktualizace 29. 3.)

Po dobu Velikonočních prázdnin budeme v závislosti na podmínkách udržovat tratě o délce 1 - 1,5 km. Provozní doba Areny bude od 8:00 do 19:30. Velikonoční pondělí 2. dubna je posledním dnem, kdy bude v této zimní sezóně možné ve Vysočina Areně lyžovat. 

 

Úprava tratí bude probíhat vždy ve večerních hodinách po ukončení hodin pro veřejnost. 

 

Respektujte prosím stanovené hodiny pro veřejnost. Především prosíme ztv. "čelovkáře", aby nevjížděli do upravených tratí ve večerních hodinách a neničili ostatním lyžařům již upravené tratě na příští den.

Momentka z páteční singl mixové štafety.

15. 3. 2018

MČR dorostu a dospělých v biatlonu uzavřelo závodní sezónu ve VA

Od pátku 9. do neděle 11. března hostila Vysočina Arena poslední z velkých závodních akcí letošní dlouhé zimní sezóny. Na start se zde postavilo přes 200 nejlepších závodníků a závodnic v dorosteneckých a juniorských kategorií, aby bojovali o mistrovské tituly. V jarních podmínkách, kdy denní teploty dosahovaly i k 10°C se postupně během tří dnů bojovalo v následujících disciplínách: single mixová štafeta, sprint a stíhací závod.

 

číst dále...

14. 3. 2018

Mistrovství České republiky biatlonu žactva 2018

Ve dnech 23.-25. února 2018 se v našem domovském areálu Vysočina Areny uskutečnilo žákovské Mistrovství České republiky v biatlonu. Z novoměstského sportovního klubu si dle daných kritérií vyjelo účast 17 sportovců.  Ani našim sportovcům se bohužel zcela nevyhnula únorová chřipková epidemie. Naštěstí se téměř všichni nominovaní zavčas uzdravili a na start se nakonec postavilo 16 závodníků našeho klubu.  Celkem se závodů účastnilo 187 dětí ze všech oddílů České republiky, ti nejlepší co v žákovských kategoriích v současnosti závodí.

 

číst dále...

13. 3. 2018

Pozvánka: Dětské závody v běhu na lyžích v sobotu 17. 3.

V sobotu 17.března se ve Vysočina Areně uskuteční dětské závody v běhu na lyžích. Věříme, že sníh na tratích i přes současné teplé počasí vydrží a budeme tak moci symbolicky ukončit lyžařskou sezónu závody pro nejmenší závodníky.

 

Závod je otevřený všem dětem, včetně těch, které nejsou registrovány v žádném klubu. Věkový rozsah dle ročníku narození je 2012 - 2014. Na děti čekají tratě od 100m po 900 m, přičemž mladší a starší žactvo poběží štafetovým způsobem ve dvojicích.

 

Startovné pro ročníky 2012 a mladší je zdarma, ostatní platí 30 Kč.

  

Pokud jste ještě nezazimovali svoji běžeckou výbavu, přijďte s námi ukončit letošní závodní sezonu v sobotu do Vysočina Areny. Všechny srdečně zveme! Prezence 8:00 - 9:00, start první kategorie v 9:30.

 

Propozice ke stažení zde: http://www.vysocina-arena.cz/down/204.2018 

IBU ČSB Kraj Vysočina Nové Město/ SK NMNM
BMW Eschenbach Impromat Lobkowicz Premium Nealko Sun Invent Toi Toi Yashica

Mediální partneři

MF DNES Česká televize Radiožurnál Ski magazín